Спортивний

Спортивний масаж

«Що таке спортивний масаж?» – запитаєте Ви.

Усі професійні спортсмени не забувають про корисність та необхідність проводити регулярний спортивний масаж. Ця процедура необхідна для спортсменів, так як вони щодня піддаються серйозним навантаженням і постійно вдосконалюють і змінюють своє тіло незалежно від свого бажання. Спортивний масаж сприяє удосконаленню тіла і регулює фізичні навантаження, підвищуючи при цьому працездатність спортсменів. Це своєрідний тонус всього організму і одночасно розслабляючий релакс м’язам.

Спортивний масаж є невід’ємною частиною самого процесу тренування. Він сприяє досягненню спортсменом кращих результатів і особливо важливий перед складним змаганням.

Масаж спортивний буває двох видів. Як і багато інших технік, він може бути загальним або частковим. Загальний масаж спортивний впливає на все тіло за допомогою фахівця, часткові ж процедури можуть виконуватися спортсменом самостійно.

Спортивний вид процедури також відрізняється в залежності від призначення:

  • Попередній;
  • Тренувальний;
  • Відновлюючий;
  • Оздоровчий;
  • Посттравматичний;
  • Лікувальний.

Попередні процедури робляться спортсмену в основному перед важким тренуванням або змаганням. Він необхідний, щоб добре розім’яти м’язи і підготувати їх до більшого навантаження, щоб вони змогли працювати в повну силу.

Тренувальна техніка може виконуватися спортсменом самостійно, перед або під час тренування. Вона дозволяє підготувати м’язи до додаткового підходу та нових навантажень, добре розігріває, стимулює кров та м’язову масу.

Відновлюючий масаж допомагає спортсменам позбутися від дискомфорту в м’язах після інтенсивних тренувань, зняти напругу і зробити тренування більш ефективним.

Спортивний оздоровчий масаж важливий, так як він сприяє підтримці організмом тонусу і позбавляє від впливу перевантажень. Такий вид процедур дає відчуття повної релаксації, плавно усуваючи біль і відчуття крепатури.

Спортивний посттравматичний масаж один з найбільш важливих і корисних видів масажу для спортсменів. Він допомагає відновитися після отримання травми і працювати в колишньому темпі. На жаль, не всі види масажу здатні вилікувати посттравматичні симптоми, проте в даній ситуації масаж є лише підтримуючим елементом, основний результат відновлення залежить від бажання спортсмена і від його зусиль над собою.

Спортивний лікувальний масаж допомагає спортсменам позбавитися від різних захворювань, які з’явилися на ґрунті перевантажень і постійних тренувань. Даний вид процедур дуже важливий і є невід’ємною частиною тренувань для досягнення кращих результатів і бажаної фізичної форми.

У чому відмінності спортивного масажу від звичайного?

Спортивний масаж має дещо іншу мету, порівняно із звичайним класичним масажем. Так як спортсмени постійно прагнуть до досконалості, збільшуючи навантаження, і не завжди їх організм здатний самостійно впоратися з цими важкими для них змінами. Спортивний масаж допомагає йому, усуваючи різні проблеми і недоліки. У спортсменів є часта проблема, пов’язана з дисбалансом і проблемами в м’яких тканах. Щоб уникнути перетворення цих проблем у хронічні, використовується техніка спортивного масажу. Вона може бути схожа з класичною процедурою, однак має свою точну і непохитну мету. Таким чином, можна сказати, що кожна масажна техніка має мету, і фахівець в першу чергу, повинен дотримуватися прийомів, які сприяють її досягненню.

Щоб правильно охарактеризувати відмінності даних видів процедури, слід розуміти відмінності способу життя звичайної людини і спортсмена. Тоді питання з приводу різниці не будуть виникати. Оскільки цілком очевидно, що вплив на організм, який піддається щодня збільшеним навантаженням, має бути дещо іншим. Ніж вплив на організм, який більшу частину часу перебуває в стані спокою і не піддається наднавантаженням.